Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Tonda 2  , Ima,  Acko ne +1  ale + 100  jsem moc rad  ,ze na CL zustali lide, kteri jsou jeste normalni , stejne jako ja nepopiraji, ze Covid existuje ,ale je to proste jen virove onemocneni, nic vic nic min  a dobre t,edy ,kdyz prevlada nazor ,ze by se mel udelat tvrdy lockdown  ( coz v CR neni dobry napad protoze nejsme  Izrael  a tam se to stejne tim nejtvrdsim lockdownem nevymytilo ) , tak kdyz neco delam , tak to delam poradne a smyslne  a jaky ma smysl  zavrit papirnictvi , ale nechat otevrené  fabriky ? Jaky  ma  smysl   branit lidem jezdeni do sousedniho okresu ,navic s nejakym stupidnim potvrzenim,dokonce i k doktorovi cestene prohlaseni a ve velkych mestech bude pohyb obyvatel , jezdeni MHD  (vic narvane , protoze omezeni  spoju ) a to uz nemluvim o rousce vsude ,nekde dokonce respirator  i kdyz kolem me nikdo 2 m neni  ,zastavena obec muzou byt i domky na periferii  kde nepotkam sice nikoho ale nahubek mit musim 

Jinak jsem uz cetl ze resipirator  se da nasadit opacne ,zustane pruduch na dychani a nikdo to nepozna , nevim,  ja zadny nemam  ,dneska jsem byl 20 km v Lidlu  obcejnou rousku jsem si nasadil kdyz jsem vstupoval do prodejny  pouzil dezinfekci  u vchodu pri vstupu i pri opusteni , behem nakupu jsem si pak trosku rousku stahnul pod nos ,ale ja ji stejne mam na vousech tak ona netesni  

Lidi naprosto v klidu venku bez rousek  uvnitr jak kdo se citi  s tou poctivosti toho nasazeni ,tady u me  kde zije 1000 lidi i s okolnimam farmama to je pochopitelne jine nez v Dublinu ,ale stejna nesmyslna opatreni   5 km z domu  hospody  puby zavrene ,obchody ,krome potravin a sluzby  taky  ,vyhlasovani jednou za mesic  jinak ani nevim ze neco plati...nikdo do me permanentne nehusti pocty mrtvych atd,,,, 

Proste CR silenstvi  a lidi to stejne dodrzovat nebudou ,uz toho maji vsichni za ten rok tak akorat dost

0 Citovat

To se nám tu sešla partička. lma jakožto uživatel asi s nejmenší inteligencí na celém cestujlevne chlubící se nedávno tím, že si nemyje ruce. Jeho pravá ruka disident mikir, který za minulého režimu nejspíš připos*aně držel hubu a krok, ale teď je z něj největší revolucionář tím, že si dá roušku pod nos. A nakonec Tonda 2 s Áčkem (který napíše, že mladí neumírají a následně že jich vlastně 150 umřelo, ups) postrádající jakýkoliv cit, ale jsem ráda za to, že se jim vyhýbají úmrtí. Opravdu není divu, že nakonec skončíme jako stát s nejvíce úmrtími na přepočet obyvatel na světě.

0 Citovat

eva.vaver,  ac jsem ted psal v tom vlakne o moderovani, ze blokovat nikoho nebudu ,mam docela chut to na tobe vyzkouset , zejmena ta prvni polovina je za hranou , psat o nekom koho vybec neznam, jakou ma inteligenci ,svedci o te tve ,,a konspiracni teorie jak jsem se choval  za minuleho rezimu, je taky uplne mimo ,nebudu te tu presvedcovat o nicem ,protoze to se netyka Covidu ,ale v jednom mem prispevku jsem napsal, ze jsem jako partak  zorganizoval stavku  ,takze jsem asi hubu a krok nedrzel  

A hodnotit city Tondy a Acka je podobna blbost jako spekulace o inteligenci ,proste i mladi umiraji ,napriklad v posledni dobe si vsimam vetsich umrti vrcholovych sportovcu ,mam na to svuj nazor,  proc tomu tak je a delaji se nejaka oparteni proti tomu ? Neprozradim ten duvod , co si myslim proc umiraji , muzes premyslet , ale na Covid to neni  i kdyz by mohl napomoct  Ale ty opatreni by se krasne daly  srovnat ,,,,a jasne by s toho bylo videt , ze to co se ted deje je silene ,stejne jako by bylo silene zprisnovat to optreni ve sportu a dokonce  tam jde i uvest priklady z minuleho rezimu ,,,

0 Citovat

Zablokuj, vždyť co je na tom? Děláš z toho hroznou vědu, přitom je to absolutně normální nástroj. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud se někdo prezentuje tím, že nemá hygienické návyky, které mají malé děti, tak inteligentní není, covid necovid. To samé pokud má někdo neustálou potřebu zdůrazňovat, že nosí roušku pod nosem.

I když možná je to jinak, možná to bude tak jako to popisoval Šimečka v Deníku N: "Lidé, kteří odmítají vzít virus na vědomí, to nedělají proto, aby nám ublížili, ale proto, že se rozhodli žít v nevědomosti. Je to jejich způsob obrany, který sociologové a psychologové zkoumají už celé dekády a tomuto jevu říkají racionální nevědomost".

Ve svém okolí znám minimálně 2 případy takových odpíračů, kteří jsou nejspíš pos**ní až za ušima, ale nejspíš nevědomě. A bude to sedět i na spoustu lidí tady. Jen si to prostě neuvědomují, není to jejich chyba, je to psychická obrana.

0 Citovat

+1 Evo.

V jednom se s Áčkem shodnu: taky věřím, že jarní sluníčko bude game changer. Ale bohužel pokles z tak vysokých čísel bude pomalý. A 5K denně je šíleně moc. Cíl musí být do 500 na republiku.

0 Citovat

Já si myslím, že místo koukání do těch internetů to chce jít do lesa udělat tam nějakou práci, naplnit krmelec kaštany, ne těch z trenek, zasadit strom, posbírat odpadky..

Nastartujete tím imunitu a vaše tělo covid lehce zvládne. Pro drtivou většinu je to onemocnění s mírným průběhem.

Tak žijte aktivně, hýbejte se a cestujte. Je to lepší než  sledování zpráv o Covidu.

0 Citovat

Byt tebou tak neriskuju , dostanes nalepku popirace a  zaradi te do skupiny mikira  -))

0 Citovat

eva.vaver napsal(a):

To se nám tu sešla partička. lma jakožto uživatel asi s nejmenší inteligencí na celém cestujlevne chlubící se nedávno tím, že si nemyje ruce.

No a někomu dělá problém psaný text - vyhledej si ten příspěvek a přečti si to ještě jednou a zkus zapojit mozek!

0 Citovat

https://www.bloomberg.com/graphi...tribution/ - Amerika zvládá očkovat fakt extra rychle, 1,65 milionu dávek za den? To je neuvěřitelný

0 Citovat

https://www.seznamzpravy.cz/disk...ari-144763

Skoda ze na novinkach je vstup do diskuze podminovan  pravym jmenem a overenym  telefonem , to bych mel vyziti jak blazen -))

Co to jen mame za prezidenta ,sam uz je  na prahu demence , velka vetsina obyvatel si mysli ,ze ze zdravotnich duvodu uz neni schopen zastavat funkci  a on tu pise takove blaboly a samozrejme by na ty posty dosadil sve kamose 

Blatny je slaby  ,ale to bylo jasne hned od zacatku ,ze se mu bude  Babis mstit  za podpis Milionu Chvilek ,Petricek jen nevoni  ruskym agentum a Zemanovi  a to  o te lehke demenci  tech co odmitaji ockovani  svedci  o jeho zacinajici tezke demenci ,,,

Ano po nem mozna muze byt nekdo horsi i kdyz nevim kdo  je ze soucsnych  pripadnych adeptu  tak zakerny a pmstichtivy  a kdo je uz uplne  myslenkove mimo  a Prymula ? No vrana k vrane seda i kdyz Prymula neni opilec a k demenci ma daleko ..ale k egoistickemu  suverenovi lampasackeho smysleni velmi blizko 

Lide v CR budou o svem osudu  na podzim  hodne dulezite rozhodovat  ,muze to byt i jedna s posledni sanci  jak to jeste nejak zvratit ,ale musi pocitat se zakernym jednanim podpasovkama  lzi a  ruskymi tajnymi agenty i jejich ceskymi podporovateli 

Omluva za to ,ze to neni uplne o Covidu ,ale ona nekdy politika od boje s Covidem odelit nejde a i me obcas  neco zveda ze zidle, za takoveho prezidenta se musi slusny clovek stydet

0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_flo

Upřímně řečeno, na partii jsem nekoukal. Nevím, zda to není nějak překroucené, protože se mi tomu ani nechce věřit. Ale pokud to není překroucené, tak toto by za mě byl absolutně nejšílenější nápad za celou dobu pandemie. I kdyby se Babiš s Hamackem spojili, tak tohle nikdo nepřebije

0 Citovat

@Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli

 

Naopak. Myslím si, že je to skvělý nápad. Pokud by všem státním úředníkům vzali část platu, páč většina jich sedí většinu týdne doma, zbylo by opravdu spousta peněz. Kolik že jich je 500 tis? To už když vezmou každému pár tisíc je pékný balík. 

0 Citovat

Brát lidem v situaci, kdy se tady rozjelo totální zlodějské eldorádo (např. Tardigrad International Consulting), je absolutně neobhajitelné.

0 Citovat

No tak za ně je neobhajitelné, že spousta svobodný h matek, živnostníků a firem živoří a na ministerstvech a všude ve státním se rozdělují odměny, jako by se nechumelilo, a přitom už z toho tak mála, co ta normálně  dělají, teď dělají ještě míň. Trošku  nechápu argumentaci s rozkrádáním.Možná si toho někdo nevšiml, ale to je v ČR běžná praxe, jenom že teď je toho víc, protože to jde lip :-) ale jo jasně. Můžeme zaseknout sekyru dalších 100 miliard. Zdroje jsou

0 Citovat

Jestli bude účet za Covid 400, 750 nebo 990 miliard je už opravdu jedno. A ČSSD ví, že má posledních pár měsíců a pak jde o válu, je třeba urvat, co to jde.

0 Citovat

[citace="niemandos"]

No tak za ně je neobhajitelné, že spousta svobodný h matek, živnostníků a firem živoří a na ministerstvech a všude ve státním se rozdělují odměny, jako by se nechumelilo, a přitom už z toho tak mála, co ta normálně  dělají, teď dělají ještě míň. Trošku  nechápu argumentaci s rozkrádáním.Možná si toho někdo nevšiml, ale to je v ČR běžná praxe, jenom že teď je toho víc, protože to jde lip :-) ale jo jasně. Můžeme zaseknout sekyru dalších 100 miliard. Zdroje jsou

+1

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Vladimír Vladimírovič Popičimušvihli

 

Naopak. Myslím si, že je to skvělý nápad. Pokud by všem státním úředníkům vzali část platu, páč většina jich sedí většinu týdne doma, zbylo by opravdu spousta peněz. Kolik že jich je 500 tis? To už když vezmou každému pár tisíc je pékný balík. 

No vida tentokrat se i takovy lakomec jak me tu vnimate   shodne s tim ze to je dobry napad ,jenze se staci podivat na  pruzkum , oproti tem co by dali je 10x vic co by nedali ,..Bude stat nazor proti nazoru, spousta lidi si bude myslet ze statni urednici nedelaji skoro nic , ale ti urednici  budou tvrdit ze drou od rana do vecera a ze jsou nepostradatelni ,,,Jak by se nasel spravedlivy kompromis by bylo asi hodne tezke  Mozna ze spis nez obycejni urednici by meli prispet  .poslanci  ,vlada prezident  ,zenska treba na ridicakach  urcite nema plat 100K a  dalsich 50K nahrad ,obycejna urednice na magistartu  sice  proflaka pracovni dobu jak se da ,ale taky nema  tenhle prijem  Jenze tihle nahore si rezat pod sebou zidli nebudou 

0 Citovat

To já vím. Já psal o tom, že státní zaměstnanci by se mohli klidně pumpnout:-). Když jsem četl a slyšel, jak se u nich nic nezměnilo , žádné škrty v odměnách a hodně je jich doma, tak mi to přišlo jako dobrý nápad. :-).Prostě taky šetřit na státním aparátu a ne jen zadlužovat. Je tam velký prostor, ale jsou to potenciální voliči Bureše, takže to neprojde.

0 Citovat

a které státní zaměstnance bys pumpnul? Hasiče, policajty, vojáky, hygienu, lekáře, učitele nebo ty, co se se snaží zprovoznit očkovací centra?:) Holky z finančáku se teď prý taky kopou nudou do zadku.

0 Citovat

AlejandraS napsal(a):

a které státní zaměstnance bys pumpnul? Hasiče, policajty, vojáky, hygienu, lekáře, učitele nebo ty, co se se snaží zprovoznit očkovací centra?:) Holky z finančáku se teď prý taky kopou nudou do zadku.

Holky ze socialky... zitra k nam do firmy prijdou zdrzovat a kontrolovat. Vyzdimat podnikatele nesmyslama👎. Kdo mi zaplati cely den, ktery sem venovala preparovani dokladu z ucetniho programu pro CSSZ. Nikdy jsme nic nedluzili, vse platime a posilame. Jinak jsou tam pro lidi 2 dny v tydnu, jinak nevim, co tam delaji.

0 Citovat

Ono to má dvě roviny. Brát paušálně část platu lidem je zcestné, navíc imho právně neprůchodné. Druhá věc ale je, že v tom eráru je opravdu vysoká neefektivita a mnoho úřadů by cut o 20 % s aspoň trochu schopným managementem neměli vůbec pocítit (a to jsem sám zaměstnancem eráru a od počátku covid krize mám mnohem víc práce než standardně). Ale to je věc, kterou teď nemůžeš udělat, páč ti lidi jsou v současné situaci nezaměstnatelní. Tenhle cut by byl možný v letech 2017-2019, kdy by si ten trh práce i s těmito "neschopnými a přebytečnými" lidmi poradil. Takže tenhle dobroserský stesk Vyskočila je mimo, navíc od půl roku před nejdůležitějšíma volbama od významného představitele strany, která se snaží oslovit pravicové voliče... bureš s bartošem se jen smějí v koutě :))    

0 Citovat

Cut v roce 2017-2019 nejen že neproběhl, ale státní správa utěšeně bobtnala, stejně jako roky před tím pod Babišem. To, že to Vyskočil pohnojil ODS, je mi, abych pravdu řekl, úplně jedno :-) A hasiče, zdravotníky, vojáky, atd. jsem jistě nemyslel. Není nad to vytrhnout něco z kontextu. Možná AlexandraS neví, že na nejrůznějších úřadech sedí mrtě úředníků, kteří dělají velké kulové, sedí ted doma a berou 100 procent platu. 

A s tou zaměstnaností státních úředníků by to bylo zlé i dřív. Ono ze státního se do soukroma těžko přechází, ale chápu, jak jsi to myslel :-) 

0 Citovat

Vystrčila snad ani netřeba komentovat ten musel dostat od Bartoše hodně slušnej materiál ..

0 Citovat

Vojta Slezsko napsal(a):

Takže tenhle dobroserský stesk Vyskočila je mimo, navíc od půl roku před nejdůležitějšíma volbama od významného představitele strany, která se snaží oslovit pravicové voliče... bureš s bartošem se jen smějí v koutě :))    

Je to tak :D "Piráti jsou ultralevicová, neomarxistická strana" ....ohhh wait :D

0 Citovat

@AlejandraS: co začít propuštěním těch několika stovek úředníků, kteří byli postupně nabraní kvůli EET. Které je už delší dobu pozastaveno a s velkou pravděpodobností už nebude znovu spuštěno.. Hned by bylo k dobru pár stovek miliónů ročně.

0